5 dotazů

From: <pavelvondracek28 (zavinac) centrum.cz>
Date: 27. 04. 2006, 03:39 CEST
Zdravím,
měl bych několik dotazů na Vás ostřílené odborníky - zajímají mě Vaše názory a osobní zkušenosti. Každý příspěvek vítám.
Prosím o odlišení etiky tvorby a optimalizace a reálných rizik v různých vyhledávačích. Jde mi maximální optimalizaci - ovšem nenapadnutelnou (nebo nízce rizikovou). Jakou míru extrémnosti v níže popsaných bodech doporučujete, která je "bezpečná" co do pozornosti vyhledávačů ?

1/ nakolik je zabanovatelný nebo napadnutelný níže uvedený TITLE (zvýšení počtu klíčových slov). Myslím si, že toto není zásadně trestuhodné i v případě většího počtu klíčových slov pro jednu stránku.
<title>Foťák Panasonic DMC-FZ5 (foťák,foto,panasonic,canon,lumix,mpx)</title>

2/ nakolik je napadnutelné URL (opět zvýšení počtu klíčových slov). Zde cítím, že by mohl nastat někde problém. Zajímají mě reakce vyhledávačů a katalogů, zda by na tuto URL mohli banovat a zda by se na případné udání tímto zabývali.
http://www.fotaky.cz/cs/produkty/fotaky/fotaky-digitalni/fotaky-digitalni-zrcadlovky/fotaky-digitalni-zrcadovky-ultrazoom/fotak-panasonic-dmc-fz5.html

3/ rozlišují vyhledávače prioritu v pořadí jednotlivých slov v URL ? Resp. jestli přímo doménové jméno je pro ně víc než třeba nějaký zanořený adresář ?
příklad: 
http://www.fotaky.cz/fotaky-digi/ultrazoom/panasonic/dmz-fz5.html
  nebo
http://www.mojestranky.cz/fotaky/digi/ultrazoom/fotaky-panasonic/dmz-fz5.html
tedy v obou dvouch případech je slovo "fotaky" obsaženo 2x a to jednou samostatně a jednou ve spojení s jiným slovem.
  a/ rozlišují pozici nalezeného slova v URL ?
  b/ pokud ano, je výskyt slov v URL nastaven jako "co je v doméně, tak je určitě důležitější a co je mimo je na stejné nižší úrovni" nebo
     relevantnost výskytu slova URL klesá směrem doprava ?

4/ nakolik může ovlivnit komentář v kodu výsledek optimalizace, někde jsem se dočetl, že výsledek ovlivnit dokáže:
<!-- foto,foťák,panasonic,zrcadlovka,ultrazoom,dmz-fz5,-->

5/ je problém, když budu do stránky vkládat menu jak FLASHové tak čisté HTML najednou ? Resp. z důvodu, když člověk nemá nainstalovaný FLASH, aby se menu nějaké zobrazilo. A v případě, že jej nainstalovaný má, tak se toto HTML menu  CSSkově skryje obsah to neovlivňuje vizuálně. Jde mi o toto, že skrývání HTML kodu před zraky uživatele za účelem optimalizace je "špatné" a napadnutelné, ale v tomto případě to má svůj význam. Nakolik se jednotlivé vyhledávače a katalogy zajímají o skutečný význam toho či onoho, co na stránkách může být sporné ? A naopak, je toto důvod k sankcím dle Vašeho názoru ? Mají vyhledávače mechanismy, aby poznali kod, který je CSSkově skrytý ?

děkuji za čas, o který Vás těmito otázkami okrádám ...
Pavel Vondráček
Received on Thu, 27 Apr 2006 03:39:28 +0200

This archive was generated by hypermail 2.1.8 : 27. 04. 2006, 03:39 CEST