krátká URL vs. ztráta GTPR kvůli přesměrování

From: Tomáš Mašek <tomas (zavinac)>
Date: 03. 10. 2006, 17:59 CEST
Zdravím konferenci,
chtěl bych se zeptat, zda je podle vašeho názoru a zkušeností moudré v následujícím příkladě zvolit přesměrování v URL pomocí hlavičky 301 a tím dosáhnout kratších URL.
 
Například pokud je cílová adresa www.example.com/katalog-profesionalu/region/mesto/jmeno-osoby/ mám používat u zpětných odkazů a zápisů v jiných katalozích kvůli jednoduchosti na zapamatování a krátkosti adresy www.example.com/jmeno-osoby/ a nastavit přesměrování pomocí header 301 na cílovou adresu, obdobně jak to používá například icq. com. Např. po zadání adresy icq. com/1234567 dojde k přesměrování na adresář a zobrazí se profil kontaktu 1234567.
 
Jistě by bylo asi nejlepší používat www.example.com/jmeno-osoby/ přímo jako cílovou stránku, ale vzhledem k tomu, že název katalogu společně s městem představují významná klíčová slova, díky kterým se návštěvníci na katalog mohou dostat, nechtěl bych vyhledávače o tuto informaci ochudit.
 
Myslíte, že útlum GTPR (Sranku, Jyxoranku..) ke kterému dochází při přesměrování je příliš vysoká cena vzhledem k možnému dosaženému efektu - od této akce si, možná naivně, slibuji, že jednodušší adresa MŮŽE přinést vyšší počet zpětných odkazů než dlouhé URL.
Usuzuji, že bude větší vůle odkazovat na www.example.com/jmeno-osoby/ než na www.example.com/katalog-profesionalu/region/mesto/jmeno-osoby/
Navíc kratší URL bude zajímavější, zapamatovalější atp. i pro konkrétního profesionála, jehož se to týká.
 
Myslíte, že je potřeba útlum zvažovat až od určitého počtu zpětných odkazů, řádově od desítek, stovek či až tisíců backlinks?
 
Uvědomuji si, že vyhledávače po obdržení informace o rediru s hlavičkou 301 zaindexují stránku pouze s cílovou URL a to je v pořádku, jedná se mi pouze o backlinks z katalogů a webů.
 
Děkuji
 
-- 
Tomáš Mašek
emocio.cz
 
Received on Tue, 3 Oct 2006 17:59:49 +0200

This archive was generated by hypermail 2.1.8 : 03. 10. 2006, 17:59 CEST