Re: Vymeny linku hromadne / povoleno?

From: <ondra-novak (zavinac) email.cz>
Date: Fri, 22 Feb 2008 17:17:08 +0100 (CET)
> 1. externí odkazy leží příliš u sebe

Podle mého názoru jste všichni zblnuti googlem. Já si naopak myslím, že váha zpětných odkazů by měla být velice malá. 

Zpětné odkazy nahrazují nemožnost analyzovat obsah stránky. Myslíme si, že "pokud na nějakou stránku  ukazuje nějaký odkaz, pak pravděpodobně je ta stránka zajímavá a text odkazu vyjadřuje jinými slovy její obsah". Tato myšlenka je bohužel chybná.

<a href="linkfarma.com">klikni zde</a> - odkaz na linkfarmu s nesmyslným titulkem.

Vyhledávače by měli zapracovat na relevanci zejména vlastního textu. Umět třeba na základě statistiky odhadnout, o čem stránka je,byť se tam o tom nic nepíše. Také zjistit víc dat od vlastního uživatele. to že uživatel napíše "plastová okna" nevíme nic o tom, co chtěl. Zajímají ho spíš články, nebo nabídka služeb? Co ho zajímá technologie, druhy oken, a bůh ví co. Já bych třeba takhle nikdy dotaz nezadal.

Ale co by se mi líbilo, aby na dotaz "plastova okna cenik" vypadly všechny stránky, které vypadají jako ceník plastových oken. Bohužel, tohle je asi zřejmě hudba budoucnosti (i to, že málo firem dá na své stránky ceník).

Nicméně, závěrem: Dle mého názoru se význam zpětných odkazů přeceňuje. Pokud mají mít vliv na výsledek, tak jedině pořadní, ve smysl - mám dva výsledky, které mají stejnou relevanci, který z nich bude první... Je chybou, pokud zpětné odkazy dohání chybějící relevanci atd.

Ondra.
Received on 22. 02. 2008, 17:17 CET

This archive was generated by hypermail 2.2.0 : 22. 02. 2008, 17:17 CET