Testovaní Seznam vyhodnocování výsledků

From: <web-solutions (zavinac) seznam.cz>
Date: Sun, 14 Aug 2011 15:59:59 +0200 (CEST)
Ahoj, 

ačkoliv poslední dobou zde moc lidí nenechává nahlédnout pod svou pokličku podělím se o pár zjištění z testovaní různých nastavení a změn na webech vs. výsledek v SERP. Pokud se podělíte o svoje zkušenosti a názor budu rád. 

To že naít nějaké logické vysvětlení na pohyby a některé výsedky je velký oříšek a domnívám se že je v současné chvíli, kdy se stále něco upravuje a mění je i takřka nemožné. 

Ale co jsem vypozoroval při testech na několika webech. Přijde mi, že ačkoliv je robot velmi líný protože nové stánky prakticky neindexuje tak si dává práci s ověřením tématičnosti zpětných odkazů, které vedou z webu. Zřejmě to má být pokus o likvidaci odkazových lišt, ale pokud se to opravdu potvrdí tak je to opravdu velmi nešikovně udělané. Když mám web, který se zabývá například tvorbou webu a odkazuji na klientské reference z různých tématických okruhů tak proč by za to měl být web devalvován ? Ale podle testů které jsme za poslední dobu provedli to tak je.  Na jednom webu, který mám pár zpětných odkazů a neodkazuje jinam než na tématické stránky se ve výsledku velmi polepšil. Na druhou stranu, ale některé weby využívají do očí bijící odkazové patičky a stále žijí. Buď je to tím, že prostě indexace je tak pomalá, nebo to co se povedlo na několika webech je pouze náhoda....

Další věcí je, že vypadá, že se Seznam snaží rozpoznávat okolí textu odkazu což mu někde jde a někde ne. Zase podle pozorování je to nastaveno hodně jednostranně bez zamyšlení jaké všechny situace můžou nastat a že ne všechno jsou jen odkazové lšty a farmy. 

Ještě taková zajímavost, ono když Seznam na školení svých obchodníků nabádá, že dobrým nástrojem pro kontrolu webu u klientů jsou různé "seo maty" hovoří také za své a asi podle toho ted také vypadají výsledky. A skutečně tohle mají v presentaci !!  Při páteční schůzce s obchodnkem jsem nevycházel z úžasu co jsou schopni napovídat za hlouposti jen aby urvali kšeft.

Zkoušeli jste něco podobného, nebo máte v tomto smyslu něco vypozorováno ? 

Martin 
Received on 14. 08. 2011, 15:59 CEST

Chcete se naučit víc? Navštivte naše odborná školení pro webdesignéry

This archive was generated by PROGNAME VERSION on DATE and TIME